Yükleniyor..
  • 05551871187
  • 05551871187
Bölgesel Zayıflama | Uzm. Dr. Aslı Şahin - Dermatoloji, Bolu

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama, kişinin yalnızca belirli bölgelerinde bulunan fazla yağların yakılmasını ifade eder. Basen bölgesi, bel ve göbek bölgesi, kol bölgesi ve popo bölgesi vücutta bölgesel olarak fazla yağların bulunduğu başlıca kısımlardır. Düzenli yapılan egzersizler ve diyetler, uzun süredir yerleşmiş olan bölgesel yağları eritemeyebilmektedir. Bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde uzun zamandır veremediğiniz kilolardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Bölgesel zayıflama nasıl gerçekleştirilir?

Bölgesel zayıflamanın gerçekleştirilmesi için öncelikle vücut analizi yapılması gereklidir. Yapılan vücut analizleri sonucunda, kişinin ihtiyacına en uygun bölgesel zayıflama yöntemi belirlenebiliyor. Bölgesel zayıflama ve incelme uygulamalarının birçoğu, fazla yağların bulunduğu bölgeye aşırı sıcaklık ya da soğukluk uygulaması yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Bölgesel zayıflama süreci nasıldır?

Bölgesel zayıflama uygulamaları ile tek seansta istediğiniz sonuca kavuşabilirken, bazı işlemler ise 4 ve üzerinde seans gerektirebilmektedir. İşlem yapılacak bölgenin büyüklüğü arttıkça, yapılacak seans sayısı da artış gösterir.

Doğru beslenme

Doğru beslenme ve düzenli egzersiz, bölgesel zayıflama ve incelme isteyen kişilerin atlamaması gereken noktalardan biridir. Vücutta bölgesel yağlanma en fazla karın bölgesinde oluşup, en zor eritilen bölgedir. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmanın en önemli nedeni fazla şekerli ve paketli gıdalardır. Bu sebeple karın bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak ve incelmek istiyorsanız, ilk olarak şeker tüketimini kesmeniz gerekmektedir. Marketlerde satılan paketli gıdaların çoğunda yüksek miktarda şeker bulunmaktadır. Paketli gıda tüketimini olabildiğince azaltıp, evde taze sebzeler ile yemek yapmaya özen göstermelisiniz.  

Vücutta bölgesel yağların fazla olmasından şikayet edilen diğer bir nokta ise kalçadır. Kalça bölgesi fazla yağlanma bulunmasının yanı sıra, selülit oluşumu ile de yağ yakımı en zor kısımlardandır. Kalçada bölgesel zayıflama gerçekleştirmek istiyorsanız şeker tüketimini kesmenin yanı sıra, zararlı yağların tüketiminden de uzak durmanız gerekmektedir. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve avokado yağı tüketerek vücudunuz için gerekli olan yağ asitlerini alabilirsiniz. Bu sayede sağlıklı yağlar tüketirken, aynı zamanda bölgesel zayıflamayı sağlayan yağ asitlerini de çalıştırmış olursunuz.

Düzenli egzersiz

Bölgesel zayıflama düşünüyorsanız kesinlikte düzenli olarak egzersiz yapmanız gerekmektedir. Tüm vücut için yapacağınız yağ yakıcı egzersizlerin yanı sıra, fazla kiloların olduğu bölgelere özel spor rutini oluşturmanız gerekir. Göbek bölgesinde oluşan yağlanmaların gitmesi için mekik hareketleri yapabilirsiniz. Basen ve kalça bölgesinin sıkılaşması için ise squat hareketi etkili olacaktır. Plank hareketinde ise bacak, göbek ve kollar her üç bölgedeki kaslar aynı anda çalışır. Bu sayede hem bölgesel zayıflama gerçekleştirirken hem de sıkılaşabilirsiniz.

Soğuk lipoliz uygulaması

Soğuk lipoliz uygulamasında, bölgesel fazlalığın bulunduğu alana özel başlıklar yerleştirilir. Vakum şeklindeki bu başlık, deri ve deri altı dokusunu çekerek kan dolaşımını azalmaktadır. Dokular belirli bir süre için 2 ila -8 derece arasında soğuğa tutulur. Yerleşmiş olan yağ hücreleri, yüksek derecede soğuktan ötürü yakılır ve vücuttan atılmaktadırlar. Bir seans yapılacak soğuk lipoliz uygulaması, uygulamanın yapılacağı bölgeye göre 30-100 dakika arasında değişiklik gösterir. Soğuk lipoliz uygulamasında bölgesel incelmenin başlaması için, işlem üzerinden en az 3 hafta geçmiş olması gerekmektedir. Bölgesel zayıflama etkisini 4. ayın sonuna kadar görebilirsiniz. Vücutta oluşacak olan incelme 5 ila 15 cm arasında değişiklik gösterecektir.

G5 Masajı

Tüm bedene uygulanabilen inceltme ve toparlama amaçlı kullanılan, özellikle bacağın üst kısmı, kalça ve basen kısımlarında kullanılan son model bir selülit masaj cihazıdır. Bu cihazın her cilt türüne göre ayrı başlıkları bulunmaktadır. Bu aletle masaj uygulanırken daha etkili olması için bitkisel yağlar kullanılmaktadır.

Selülit Masajı

Selülit tedavisinde en etkili yöntemlerden biri masajdır. Selülit Masajı ile deri altındaki kan ve lenf dolaşım sistemi hızlandırılarak selülitin başlıca sebebi olan dolaşım sistemi bozukluğu ortadan kaldırılmış olur. Selülit masajı uygulanırken isteğinize göre esansiyel yağlar kullanılmaktadır bu sayede masajın etkisi de arttırılmış olur.

Bölgesel İncelme
ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME

Bütün dünyada hızla yükselen obezite önemli bir sorun haline gelmiştir. Fazla kilolar ve bölgesel fazlalıkların sağlığı tehdit edecek boyutlara ulaşması, estetik kaygılar insanları farklı arayışlara yönlendirmekte diğer taraftan teknoloji ve sağlık kuruluşları sorunun çözümü için devamlı yeni teknolojiler geliştirmektedirler. Ultra-Kavitasyon da bu ihtiyaca yönelik geliştirilmiş etkin bir yağ parçalama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Ultra kavitasyon ile bölgesel incelme yağların parçalanması sayesinde mümkün olabiliyor.

ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME NEDİR?

Ultra Kavitasyon bölgesel incelme cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir uygulamadır. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Ultra-Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozmaktadır. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

DÜŞÜK FREKANSLI ULTRASON DALGALARI

Cihaz uygulaması bölgesel yağ birikimlerini aza indirmek ve vücudu yeniden şekillendirmeyi içerir. Oluşturduğu ultrason dalgaları yağ hücre zarlarını parçalar ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere kan ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılır.

ULTRA-KAVİTASYON’UN AVANTAJLARI

Güvenilirdir, ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada son derece etkilidir.

ULTRA-KAVİTASYON'UN FARKI

Ultra-Kavitasyon’un diğer yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olmasıdır. Seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilir. Uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu değildir.

ULTRA KAVİTASYON BÖLGESEL İNCELME HER KİŞİYE UYGULANIR MI?

•      Yüksek tansiyonu olan ve koroner kalp hastalarında,

•      Diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıkları bulunan kişilerde,

•      Amaçlanan uygulama bölgesinde yara ya da dermatit bulunan kişilerde,

•      Amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunan kişilerde,

•      Hamilele olan kişilerde,

•      Akut ya da kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde aynı zamanda kadınlarda adet dönemlerinde ultra kavitasyon bölgesel incelme uygulaması yapılamamaktadır

ULTRA-KAVİTASYON HER BÖLGEYE UYGULANIR MI?

Uygulama yağları hedeflediğinden dolayı bel, basen ve göbek bölgesinde kullanılmaktadır.

ULTRA-KAVİTASYON SEANS SAYISI

Kişiden kişiye ve yağlanmanın kalınlığına göre değişmekte ve  ortalama 8 - 10 seans arasında gözle görülür bir incelme sağlanmaktadır.

SEANS SÜRELERİ VE SEANS ARALIKLARI

Ultra Kavitasyon bölgesel incelme uygulamasının ortalama seans süresi 20 ile 40 dakika arasındadır. Haftada 1 seans uygulanmaktadır.

ULTRA-KAVİTASYON ÖNCESİ UYARILAR

Kavitasyon işlemi bir yağ parçalama yöntemidir. Vücutta parçalanan yağların lenf drenaj yöntemiyle vücuttan atılması için bol su alınması gerekir. Tedaviye başlamadan birkaç gün öncesinde günde en az 2,5 - 3 litre su içilmesi gerekmektedir.

ULTRA-KAVİTASYON SONRASI UYARILAR

Tedavi sürecinde yani ortalama 3 ay yağsız diyet yapılması ve bol su içilmelisi gerekir. Spor ve egzersizler vücutta yağın atılmasını kolaylaştırmakta ve tedavinin başarısını artırmaktadır.

Ultra-Kavitasyon zararlı mıdır?

Ultra-Kavitasyon ultrasonik ses dalgaları yoluyla yayılım yapar. Böbrek taşlarına uygulanan yöntemin geliştirilmiş şeklidir. Şu ana kadar kavitasyonun zararları hakkında bilimsel bir klinik çalışması yoktur ama tedbiren yumurtalık ve testislere yakın bir şekilde uygulama yapmaktan kaçınılmaktadır.