Yükleniyor..
  • 05551871187
  • 05551871187
Dövme Silme İşlemi | Uzm. Dr. Aslı Şahin - Dermatoloji, Bolu

Dövme Silme İşlemi

Dövme Silme İşlemi

Dövme Silme İşlemi

Lazerle Dövme Silme İşlemi Güvenilir midir?

Bir dermatolog tarafından klinikte yapıldığı sürece dövme silme işlemi güvenlidir. Özellikle kontrolsüz şeker hastalığı, tedavi bölgesinde enfeksiyon veya siğil veya otoimmün hastalıkları olan hastalarda dövme sildirme işlemi yapılmamalıdır. Pürüzlü ciltten endişe duyan kişiler dikkatli olmalıdır.

Dövme Tamamen Silinir mi?

Dövmeler tamamen çıkarılamayabilir. Başarı oranları genellikle elde edilir.

          Profesyonel dövmeleri çıkarmak amatör dövmelere göre daha basittir.

          Başarı oranı, dövmenin rengine ve kullanılan mürekkebin türüne göre değişir.

          Dövme üst üste gelirse silinmesi zor olur.

          Yeni bir dövmeyi silmek, eskisini silmekten daha uzun sürer.

Her Renk Dövme Silinebilir mi?

Kırmızı ve siyah dövmeler tamamen yok olurken, yeşil ve mavi dövmeler önemli ölçüde kaybolacaktır. Her renk için farklı dalga boyları kullanarak daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Siyah için 1064nm, sarı-mavi için 585nm, yeşil için 650nm ve kırmızı için 532nm dalga boyları dövmeyi tamamen silme imkanı sunar.

Dövme Silme İşlemi Ağrılı mıdır?

Dövme silme işlemi ağrılı bir işlem olduğundan işlem öncesinde lokalanestezik krem ​​sürülür.

Dövme Silme İşleminin Yan Etkisi Var mıdır?

Uygulamadan sonra yüzde bir hafta, vücutta ise iki haftaya kadar kabuklanma görülür. Lazer uygulamasından sonra ciltte basit bir alerjik reaksiyon görülebilir. Lazer uygulanan bölgedeki cilt koyulaşabilir veya renk açılması olabilir.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu ışık cildin üst katmanlarına cilde zarar vermeden nüfuz eder ve dövmeyi oluşturan pigmentler ve onları çeken hücreler tarafından seçici olarak emilir.Lazer enerjisi dövmedeki pigmentleri küçük parçacıklara ayırır.Bunu yapabilirim. Bu küçük parçacıklar vücudun (savunma) sistemi tarafından yok edilir. Lazerle dövme silme için kullanılan cihazlar, dövmedeki pigment tarafından en iyi şekilde emilen bir ışık dalga boyu üretir. Bu ışınlar sadece pigment tarafından emilir ve dövmeyi çevreleyen normal doku, deri, sinirler veya kan damarlarını etkilemez. Her dövme benzersiz olduğundan, silme tekniği her vaka ve dövme için özel olarak planlanmalıdır.Profesyonel olarak oluşturulmuş dövmeler genellikle derinin alt katmanlarına aynı derinliğe yerleştirilir. Bu nedenle, lazerle dövme silme, genellikle tüm dövme boyunca tek tip sonuçlar verir.