Yükleniyor..
  • 05551871187
  • 05551871187
Gençlik Aşısı | Uzm. Dr. Aslı Şahin - Dermatoloji, Bolu

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

H 100 gençlik aşısı, yüzde, boyun bölgesi ve dekoltede, ellerde yaşa bağlı elastikiyet kaybında, cilt kuruluğunda, kırışıklıklarda, anti aging özellikleri içeriğinde barındıran hyalüronik asit ağırlıklı fakat beraberinde mineraller, vitaminler ve yardımcı maddeler bulunduran bir üründür. İçerdiği hyalüronik asit miktarı 5 ml de 100 mg’dır. Yoğun hyalüronik asit sayesinde ciltte nem tutar, kırışıklıkları azaltmada yardımcı olur. Yine benzerlerinden farklı olarak ihtiva ettiği mannitol sayesinde kuvvetli ödem çözücü etki yaratır ve hyalüronik asitin dokudaki kalıcılığını arttırmaktadır 

H 100 aşısındaki hyalüronik asit normal dolgulardan farklı olarak çapraz bağı yoktur. Yani bulunduğu yerde hacim kazanmaz, çevre dokulara yayılarak genel bir etki göstermektedir. Bu yüzden uygulandığı tüm alana etki sağlamaktadır.

Bunun yanında prokollajen peptit; kollajen liflerini büyütürken, hexaprptit 8 kırışıklıkların açılmasına yardımcı olmaktadır. Peptapeptit 8 ise myofibrilleri etkileyerek, dmae kas dokusunu destekleyerek etkiyi arttırıyor. B1 ve B6 vitaminleri antioksidan etkilidir ve içerdiği 7 adet aminoasit hücre yenilenmesini arttırmaktadır.

H-100 Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Yüzünüzde herhangi bir ağrı, hassasiyet olmaması için önce lokalanestezik kremlerle uyuşturulur. Daha sonrasında deriden kabarık papül oluşturacak şekilde deri içine mezoterapi benzeri küçük dozlar verilmektedir. Uygulama son derece kolay ve rahattır.

H-100 Gençlik Serumu Kaç Seans Uygulanır?

2-3 hafta aralıklarla 3 seans uygulanması gerekir. Fakat hastanın derisinin çok yıprandığı, kırışıklıkların çok fazla olduğu durumlarda 5 seans uygulama tercih edilebilmektedir. Uygulamadan 2 hafta sonra sonuçlar görünmeye başlar, devamında etki artar. Ortalama 1 yıl kadar kalıcılığı vardır ve her sene tekrarlanabilmetkedir.

H-100 Gençlik Aşısının Yan Etkileri Nelerdir?

Uygulamaya ait enjeksiyon yerlerinde kızarıklık, hafif şişlik, morluk gibi yan etkiler olabilir. Uygulama içeriğine karşı bir reaksiyon olmadıkça yan etkisi bulunmaz.